Dozór elektroniczny

 

Jest to jeden z najwygodniejszych sposobów odbywania kary pozbawienia wolności. Pozwala on na odbywanie kary w określonym miejscu lub miejscach np. we własnym mieszkaniu. Dozór elektroniczny umożliwia skazanemu kontynuowanie życia prywatnego oraz zawodowego pozytywnie wpływając na proces resocjalizacji.

 

Więcej o dozorze elektronicznym dowiecie się z naszego artykułu.

 

 

Areszt

 

Areszt jest to ogólna nazwa instytucji, która może się różnić w zależności od celów, którym służy. Jest to m.in. odpowiednik kary pozbawienia wolności, który może trwać od 5 do 30 dni. W języku potocznym bardzo często poprzez słowo areszt określa się tymczasowe aresztowanie, jednak jest to środek zapobiegawczy i nie powinien być mylony z właściwym aresztem.

 

Zastanawiasz się co możesz zabrać do aresztu śledczego? Jeśli tak to polecamy przeczytanie naszego artykułu.

 

 

Zatrzymany

 

Zatrzymanie jest to środek przymusu w postaci pozbawienia wolności. Najcześciej jest on stosowany przez policje w stosunku do osoby podejrzanej, jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniła ona przestępstwo. Zatrzymanie stosowane jest na podstawie podejrzenia, a więc może dotknąć każdego, dlatego warto znać przysługujące nam w takiej sytuacji prawa.

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego jakie prawa przysługują tymczasowo aresztowanemu to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.